Yeni HTC One(M8) Netleştirme Marifetleri için İki Kamera KullanıyorDün gerçekleştirilen bir basın toplantısında HTC firmasi HTC One modelinin yeni versiyonu olan HTC One (M8)’ı ilk kez tanıttı. Birçok yeni özellik ve iyileştirme ile gelen akıllı telefonun en dikkat çekici özelliği çift arka kamerası oldu.

HTC One’ın kamera tasarımı diğer güncel akıllı telefon kameralarının trendlerinden oldukça farklı bir tasarma sahip. HTC One’da 4 megapixel gibi çok da yüksek olmayan çözünürlükte bir sensör kullanılarak UltraPixel kullanımı ile çok daha yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekilmesi sağlanmış. HTC’nin böyle bir tasarm geliştirmesindeki amaç çok daha iyi ışk performansı sağlamak ve fotoğraflarda noise(kumlanma)’i önlemek.

Telefonda kullanılan ikinci mercek ve sensör yalnızca 2 megapiksel çözünürlüğünde ancak bu mercek görüntü kaydetmek için kullanılmıyor. Bu merceğin asıl işlevi ilk mercekten gelen görüntüyü inceleyerek derinlik bilgilerini elde etmek. Bu bilgiler sayesinde HTC Oner daha hızlı odaklamayı sağlıyor ve derinlik bilgilerini kullanarak bir takım fotoğraf düzenleme marifetlerine sahip oluyor. Örneğin, daha önce sadece Lytro kameraların yapabildiği fotoğraf çekildikten sonra netlik ayarı ve derinlik ayar yapabilme özelliğine sahip. Bunun dışında daha etkin bulanıklık efektine imkan vererek çok daha iyi bokeh çalışmaları yapılabilmesine imkan sağlıyor.

Bu kadar iyi özelliğin yanında, HTC’nin bu tasarımda yaptığı en büyük eksiklik görüntü kalitesinin artırılmamış olması olarak karşımıza çıkıyor. The Verge’in yaptığı inceleme cihazın eksik noktalarına işaret ediyor ve “HTC görüntü kalitesi dışında her şeyi geliştirmiş.” diyor.

Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar