Star Wars 7′nin Çekimlerine Sakatlık Nedeniyle Ara Verildi


  • Sinema
  • 10 Tem 2014
  • ronurer
  • Okunma
  • Yorum Yok

Harrison Ford’un sette kötü bir şekilde sakatlanmasından dolayı filmin çekimlerine Ağustos ayında 2 hafta ara verileceği belirtildi.

Çekimleri geçtiğimiz ay başlayan Star Wars Episode 7′nin vizyon tarihine henüz daha çok olsa da çekimlerden gelen bilgiler, filmin hayranları tarafından merakla bekleniyor. Bazı dedikodu haberleri çıksa da J.J. Abrams ve ekibi filmin setinden bilgi sızmaması için büyük önlemler alıyorlar.

Yapımcı firmanın ağzından film ile bilgiler beklenirken bu sefer kötü bir haberin basın bildirisi yapıldı. Harrison Ford’un sette kötü bir şekilde sakatlanmasından dolayı filmin çekimlerine Ağustos ayında 2 hafta ara verileceği belirtildi. Bu tarz büyük bütçeli filmlerin ortalama 3 ayda bitirildiğini düşünürsek 2 haftalık ara büyük bir boşluk diyebiliriz. Fakat filmin vizyon tarihinin 2015 Aralık olduğunu yani 1 seneden fazla olduğunu hesaba katarsak bu erteleme, vizyon tarihine etki etmeyecektir. Zaten LucasFilm’den yapılan açıklamada da filmin setinin biraz daha hızlandırılarak yine planlandığı gibi Sonbahar’da bitirileceği, daha önce açıklanan vizyon tarihinde de vizyona gireceği belirtildi.

İKİ YENİ OYUNCU

Bu arada filme iki yeni oyuncunun da katıldığı LucasFilm tarafından açıklandı. Crystal Clarke ve Pip Anderson, filmin çekimleri sırasında kadroya katılmaya hak kazandırlar. İki oyuncunun hangi rollerde oynayacağı ise belirtilmedi.

Benzer Yazılar

Leonardo DiCaprio Belgesel Çekecek

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Kanada’da çevre konulu belgesel çekecek. Son filmi The Wolf of Wall Street ile Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, Alberta eyaletindeki petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine geldi. Daha önce Rahip Desmond Tutu, şarkıcı Neil Young ve ünlü yönetmen James Moore’un da incelediği petrol kumu yatakları, dünyadaki doğal hayat ve çevre...

52. New York Film Festivali

Film Society of Lincoln Center tarafından bu yıl 52.’si düzenlenecek olan New York Film Festivali’nin belgesel bölümü kapsamında gösterilecek belgesel filmler belli oldu. Oldukça zengin bir programa sahip olan belgesel filmler arasında Ethan Hawke, Albert Maysles, Joshua Oppenheimer ve Martin Scorsese gibi sinemacıların belgeselleri yer alıyor. Festivalin Seçim Komitesi Başkanı NYFF Direktörü Kent Jones; “Festivalin belgesel bölümü he sene...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar