Robert Downey Jr. Marvel’in Daha Genç Aktörlere Yönelebileceğini Düşünüyor


  • Sinema
  • 26 Mar 2014
  • ronurer
  • Okunma
  • Yorum Yok

Marvel karakterleri için yolun sonu nedir? Emeklilik mi? Ölüm mü? Ya da basit bir değişiklik mi? Bir yandan Mavel dünyasnın bölümleri ekranlarda yer almaya devam ederken bir yandan da herkes Marvel karakterlerinden birisinin devam edememesi durumunda ne olacağını merak ediyor ancak Robert Downey Jr. daha genç birisiyle yola devam edilebileceğini düşünüyor.

Variety isimli dergiye verdiği röportajda Avengers‘ın sağladığı şöhrete sayandığı açıkça belli olan Downey bir takım itiraflarda bulundu: “Akıllı para için herkesin yaşına bakmalısınız. Ben kendimi listenin en başına yazarım. Er ya da geç, en baştan başlamak zorunda kalacaklar ve genç birini bulmak durumunda kalacaklar. Ben artık onlarla birlikte değilim.”. Hollywood’da en çok para kazanan isimler arasında başı çeken birinin kendisinden hemen ikame edilebilecek bir ürünmüş gibi bahsetmesi oldukça şaşırtıcı, hatta heves kırıcı olsa da Marvel’in işleyişi her zaman bu şekilde olmuştur. Bununla ilgili en iyi örnekler Edward Norton ve Terrence Howard’dır.

Projesinde yer almadığı Kaptan Amerika: Kış Askeri filminin propogandasını yapan Downey, şimdilik sadece çekimleri devam eden Avangers: Ultron Çağı filmi için imza atmış durumda ve Avangers filminin üçüncüsünde yer alması da muhtemel. Iron Man serisinin üçüncü filminin milyarlarca dolar haslat yapmış olmasına karşın Downey serinin dördüncü filminde yer almayı reddedebilecek kadar para kazanmış durumda. Downey hayranlarını da yanına alarak Tony Stark rolünün önemini kendisi artırmak istememiş gibi bir izlenim bırakmaya çalışabilir. Buna karşın Ironman Marvel dünyasınn en çok kâr getiren karakteri olma ünvanını devam ettirmekte. Röportajda Kaptan Amerika: İlk Yenilmez filminin çekimlerinde yaşanan birkaç zorluktan bahsediyor ancak kendisi filmde yer almadı ve filmin prodüktörlüğünü de yapmadı. Öte yandan Domnic Cooper filmde Downey’in kara.

Buradaki asıl soru şu: Downey kendi kafasından bir şeyler mi kuruyor yoksa Marvel’in yeni bir Tony Stark arayışında olduğunu gördü ve bununla ilgili görüşmeler yaptı mı? Yeni Ironman yeni bir Marvel dünyası anlamına gelir çünkü eskisi megastar Robert Downey Jr./Tony Stark’ın farklı olduğunu gösterecektir. Belki de bu durum Stark’ın tek başına maceralara atılmasına yol açacaktır ve izleyiciler de diğer Avangerslara ne olduğunu sorgulamayacaktır. Belki de Stark Pepper Potts dışında yeni sevgililer edinecektir: Tony Stark çizgi romanlarda hiçbir zaman tek eşli olmamıştır. Hatta çizgi romanda Pepper filmlerde Jon Favreau tarafından canlandırlan Happy Hogan karakteriyle evlenmiştir. Bu haber filmlerde aktör olarak harika bir iş çıkaran Downey’e itham amacı taşımamaktadır ancak Marvel o olmadan da büyük başarılar elde edebilir.

Benzer Yazılar

Leonardo DiCaprio Belgesel Çekecek

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Kanada’da çevre konulu belgesel çekecek. Son filmi The Wolf of Wall Street ile Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, Alberta eyaletindeki petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine geldi. Daha önce Rahip Desmond Tutu, şarkıcı Neil Young ve ünlü yönetmen James Moore’un da incelediği petrol kumu yatakları, dünyadaki doğal hayat ve çevre...

52. New York Film Festivali

Film Society of Lincoln Center tarafından bu yıl 52.’si düzenlenecek olan New York Film Festivali’nin belgesel bölümü kapsamında gösterilecek belgesel filmler belli oldu. Oldukça zengin bir programa sahip olan belgesel filmler arasında Ethan Hawke, Albert Maysles, Joshua Oppenheimer ve Martin Scorsese gibi sinemacıların belgeselleri yer alıyor. Festivalin Seçim Komitesi Başkanı NYFF Direktörü Kent Jones; “Festivalin belgesel bölümü he sene...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar