Hollywoodlu Yapımcılar Makedonya İçin Kolları Sıvadı


  • Sinema
  • 31 Ağu 2014
  • ronurer
  • Okunma
  • Yorum Yok

Dünyaca ünlü Hollywoodlu yapımcılar, Makedonya’yı ”dünya markası” yapmak için kolları sıvadı.

Makedonya’yı dünyaya tanıtacak 15 kısa film çekmek üzere bu ülkeye gelen yapımcılar Thimoty Marlowe ve Percy Von Lipinski, ülkedeki güzelliklere hayran kaldı. Makedonya Tanıtma ve Turizm Ajansı’nın faaliyetleri kapsamında ülkeyen gelen ekip, kısa filmlerin çekimlerine başladı. Çekimleri tamamlandıktan sonra 2015 yılında beş farklı dilde yayınlanacak tanıtım filmleri, büyük televizyon kanalları ve sosyal paylaşım sitelerinde gösterilecek.

Gazeteci ve yapımcı Lipinski, başkent Üsküp’teki bir hotelde düzenledikleri basın toplantısında, Makedonya’ya dair planlarını anlattı. Lipinski, ”Küçük ülkeleri marka haline getirmek çok zor. Ancak bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Bunun formülü bizde. Ülkeler hakkında her zaman iyi ya da kötü haberler çıkar. Biz, Makedonya’ya dair henüz kötü bir haber duymadık” diye konuştu. Üsküp şehir merkezini çok beğendiklerini anlatan Lipinski, şehir merkezindeki heykelleri ve nehri projelerinde kullanabileceklerini kaydetti.

Makedonya Tanıtma ve Turizm Ajansı Müdürü Aleksandar Cambazovski de hayata geçirdikleri projelerin, Makedonya’nın ünlü medya organlarında yer almasını sağlayacağını kaydetti. Marlowe ve Lipinski’ye, kameraman Tom Haber ve İsviçreli gazeteci Jackline Winzelberg de eşlik ediyor.

Kaynak: AA

Benzer Yazılar

Leonardo DiCaprio Belgesel Çekecek

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Kanada’da çevre konulu belgesel çekecek. Son filmi The Wolf of Wall Street ile Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, Alberta eyaletindeki petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine geldi. Daha önce Rahip Desmond Tutu, şarkıcı Neil Young ve ünlü yönetmen James Moore’un da incelediği petrol kumu yatakları, dünyadaki doğal hayat ve çevre...

52. New York Film Festivali

Film Society of Lincoln Center tarafından bu yıl 52.’si düzenlenecek olan New York Film Festivali’nin belgesel bölümü kapsamında gösterilecek belgesel filmler belli oldu. Oldukça zengin bir programa sahip olan belgesel filmler arasında Ethan Hawke, Albert Maysles, Joshua Oppenheimer ve Martin Scorsese gibi sinemacıların belgeselleri yer alıyor. Festivalin Seçim Komitesi Başkanı NYFF Direktörü Kent Jones; “Festivalin belgesel bölümü he sene...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar