Game of Thrones Dizisinin Sinema Filminin Çekilmesi Gündemde


  • Sinema
  • 29 Haz 2014
  • ronurer
  • Okunma
  • Yorum Yok

Dünya çapında milyonlarca kişilik bir hayran kitlesine ulaşan ve kült haline gelen Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin dördüncü sezonu 6 Nisan’da izleyicilerle buluşacak. The Hollywood Reporter’a açıklamalarda bulunan dizinin senarissti George R. R. Martin “Dizinin kaç sezon devam edeceği, ne kadar uzayacağına bağlı olarak değişir. 7, 8, 10 sezon mu olacak? Kitaplar giderek genişliyor. Her şeyi toparlamak ve olayları bağlamak için 100 milyon dolar bütçeli iki saatlik bir film gerekebilir. Ejderhalar giderek büyüyor.” dedi. Dizinin yapımcıları tarafndan geçen hafta yapılan açıklamada dizinin 7. sezonda bitmesinin muhtemel olduğu belirtilmişti.
Filmin senarist George R. R. Martin’in yazdığı ‘A Son of Ice’ serisinin 90 yıl öncesini antattığı diğer bir roman serisi olan ‘Tales of Dunk and Egg’ serisinin hikayesi üzerine kurgulanması ihtimali olduğuna ilişkin görüşler mevcut. Şimdilik bunun dışında net bir bilgi olmamasına karşın yapılan bu açıklamalar dizinin hayranlarını oldukça heyecanlandırdı.

Dizinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlandığı HBO adlı televizyon kanalının dizilerinden Sex and The City daha önceden sinemaya uyarlanmıştı ve kanalın bir başka dizisi olan Entourage adlı dizinin sinema uyarlamasının çekimleri ise hala devam etmekte.

Benzer Yazılar

Leonardo DiCaprio Belgesel Çekecek

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Kanada’da çevre konulu belgesel çekecek. Son filmi The Wolf of Wall Street ile Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, Alberta eyaletindeki petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine geldi. Daha önce Rahip Desmond Tutu, şarkıcı Neil Young ve ünlü yönetmen James Moore’un da incelediği petrol kumu yatakları, dünyadaki doğal hayat ve çevre...

52. New York Film Festivali

Film Society of Lincoln Center tarafından bu yıl 52.’si düzenlenecek olan New York Film Festivali’nin belgesel bölümü kapsamında gösterilecek belgesel filmler belli oldu. Oldukça zengin bir programa sahip olan belgesel filmler arasında Ethan Hawke, Albert Maysles, Joshua Oppenheimer ve Martin Scorsese gibi sinemacıların belgeselleri yer alıyor. Festivalin Seçim Komitesi Başkanı NYFF Direktörü Kent Jones; “Festivalin belgesel bölümü he sene...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar