Dijital Fotoğraf SanatıHepimiz dışarı çıkmayı ve fotoğraf makinalarımızla güzel görüntüler yakalamayı denedik. Günümüzde dijital fotoğraf makinaları teknoloji pazarında kendisine teknoloji pazarında iyi bir pazar payı edindi. Şimdi fotoğraf makinalarımızda ve sabit disklerimizde binlerce fotoğrafımız var ve bu fotoğraflarla yapabileceklerimizin sayısı her geçen gün artıyor.

Dijital fotoğrafçılık şimdi Amerika’da evlerin yarısından fazlasında kendisine buldu. Ancak çoğu kişi hala basılı resimlerini almayı tercih ediyor. Belki de eski günlerde olduğu kadar güçlü olmasa da, hala görüntü baskısı için çok güçlü bir pazar var. Bugünlerde fotoğraflarınızı baskı için değerlendşrmek için evinizin yakınındaki fotoğrafçıya giderek baskı alabilir ya da fotoğraflarınızı basmak için geliştirilmiş Shutterfly, Ofoto gibi internet sitelerine yükleyebilirsiniz.
2000 yılından bu yana konvansiyonel baskıya dönüştürülen fotoğraf sayısında önemli bir düşüş yaşanmıştır ve bu düşüş bu yıl için %5 civarında olmuştur. Ancak resimlerinizi yazdırmak için alternatif yolların ilginç bir şekilde yükselmesi nedeniyle fotoğraf baskı piyasası genel gelirlerinin bu yıl artacağı ön görülüyor. Bu çelişkinin nedeni ne olabilir?

Biraz incelendiğinde şirketler için posterler üzerine dijital fotoğraf baskı reprodüksiyon dahil dijital çağda para kazanmak için bazı çok kârlı yollar vardır. Pullar, kartpostallar, T-shirt, sandalye, duvar kağıdı, ve bronz plaketler bu yolların bazılarıdır. Hatta seramik bile baskı için spalar, restoranlar için onları dekore eden tasarımcılar tarafından kullanılıyor. Yazının başında sadece işin dekoratif sanat kısmına girdik. Şimdi basılı ürünlere dokunabilir ve daha kişisel bir duygu adabilirsin. Ek olarak fotoğraflarınızı ahşap, taş, plastik, metal ve hatta geleneksel kağıt gibi malzemelerin içine koyabilirsiniz.
Kendi bilgisayarınızdaki yazılımlar aracılığıyla fotoğraflarınızıd doğum günü kartları, takvimler gibi çeşitli ürünler üzerine yazdırabilirsiniz.

Fotoğraf makinası üreticileri, tüketicilere fotoğraf amkinası satma konusunda oldukça başarılı olmuştur ama şimdi bunu onlara bu satış sadece ileriye doğru yükseltmek için daha yaratıcı ürünlerle karşımıza çıkmaya çalışmaktadırlar. Bu bizim kendi dijital fotoğraf kullanarak dijital fotoğraflar, bu geç bazı söz göstermiştir kablosuz dijital ekran kare çizgiler (belki) ve yeteneği kendi özel kitap yazdırmak için birlikte görüntü gösteren yeni yöntemleri düzenlemek için bazı yeni yöntemler gerektirir.

Benzer Yazılar

Foğrafta Belirginliği Sağlayan Öğeler

Foğrafta Belirginliği Sağlayan Öğeler

Fotoğrafta verilmek istenen mesajı izleyicinin algılayabilmesi için anlatımı, ifadeyi sağlayan görüntülerin, diğerlerine göre daha belirgin olması gerekir. Fotoğrafta seçici bir yöntem uygulanır. Anlatım için gerekli öğeleri kadraj içine alıp, gereksiz, izleyiciyi konu dışına sürükleyen görüntüler kadraj dışına çıkartılmalıdır. Kadraj içinde bulunması uygun görülmeyen görüntüler hareketli ise karenin dışına çıkması, yer değiştirmeyecek görüntüler ise fotoğrafçının bakış...
Kompozisyon

Kompozisyon

Kimi fotoğrafları diğerlerinden farklı ve göze çarpıcı kılan nedenlerden biri de güçlü kompozisyonlarıdır. Kendine ait hikayesi olan bir konu iyi bir kompozisyon oluşturur. Fotoğrafın icadından 2000 yıl önce Yunanlılar ve Romalılar bunun farkındaydılar. Bu mimarilerinde açıkça görülmektedir. Bugün de kompozisyon, çağdaş mimarinin önemli bir parçasıdır. Fotoğrafta kompozisyonun basit bir tanımını, “Kare içindeki konuları göze hoş...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar