Arnold Schwarzenegger: “Video oyunları benim yeni filmimden daha şiddetli.”


  • Sinema
  • 28 Mar 2014
  • ronurer
  • Okunma
  • Yorum Yok

Arnold Schwarzenegger yeni filmi Sabotaj‘ın yoğun şiddet içeren bir film olduğunu kabul ediyor ancak filmlerdeki şiddet oranını düşürmenin toplumdaki şiddeti azaltmayacağını iddia ediyor.

Arnold Schwarzenegger’in yeni filmi Sabotaj’ın Los Angles galası Regal Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Arnold Schwarzenegger,  Birleşik Devletler Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi’nin bir esir değişim anlaşması fiyaskosu sonucu üyeleri vahşice öldürülmüş özel bir biriminin başı olan 66 yaşndaki bir adamı canlandırdığı filmlerdeki vahşi şiddeti yeni filmi Sabotaj altında savundu.

Aynı zamande eski California valisi olan Schwarzenegger “Bu birlikte büyüdüğüm filmlere, çok şiddetli ve erkeksi filmler yapan  Brian De Palma, Waltr Hill, Sam Peckinpah gibi yönetmenlere bir nebze saygı niteliği taşıyor. Ben şiddetin şu an siyasi olduğunu düşünüyorum: ‘belki filmlerde hiç şiddet olmazsa, dünyada da hiç şiddet olmayacak’. Ben buna inanmıyorum. Çocuklarımızın oynadığı video oyunlari bu filmde olan her şeyden çok daha fazla şiddet içeriyor.” dedi.

Tehlikeli Takip filmini yapan ve Hızlı ve Öfkeli, İlk Gün, S.W.A.T gibi filmerin senaryoların yazan Yönetmen David Ayer Schwarzenegger’in Breacher karakterindeki rolü eski vücut geliştirmecinin daha hassas bir karakter ortaya koymasını sağladığını söyledi. 45 yaşındaki yönetmen Fransız Basın Ajansı’na “Bu Arnold’un yeni bir versiyonunu gösteriyor.” dedi. “Burada bu uzun ünlü kariyere sahip olan, birçok başarılı filmde oynamş bir adam var ve onunla yaratıcı bir oyuncu olarak birlikte çalışma fırsatına sahip olmak ve ondan yeni bir şeyler çıkarmak çok zorlu bir sınav.” dedi.

Benzer Yazılar

Leonardo DiCaprio Belgesel Çekecek

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Kanada’da çevre konulu belgesel çekecek. Son filmi The Wolf of Wall Street ile Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, Alberta eyaletindeki petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine geldi. Daha önce Rahip Desmond Tutu, şarkıcı Neil Young ve ünlü yönetmen James Moore’un da incelediği petrol kumu yatakları, dünyadaki doğal hayat ve çevre...

52. New York Film Festivali

Film Society of Lincoln Center tarafından bu yıl 52.’si düzenlenecek olan New York Film Festivali’nin belgesel bölümü kapsamında gösterilecek belgesel filmler belli oldu. Oldukça zengin bir programa sahip olan belgesel filmler arasında Ethan Hawke, Albert Maysles, Joshua Oppenheimer ve Martin Scorsese gibi sinemacıların belgeselleri yer alıyor. Festivalin Seçim Komitesi Başkanı NYFF Direktörü Kent Jones; “Festivalin belgesel bölümü he sene...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar