71. Venedik Film Festivali Başladı


  • Sinema
  • 31 Ağu 2014
  • ronurer
  • Okunma
  • Yorum Yok

Dünyanın en eski uluslararası festivali olan, Venedik Film Festivali 71. kez perdelerini sinemaseverlere açtı.Dün gece açılışta, Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu’nun başrollerini Michael Keaton, Zach Galifianakis ve Emma Stone’un paylaştığı kara komedi Birdman filminin gösterimi gerçekleşti. Filmin oyuncuları ve yönetmeni açılıştaki yerlerini aldı.

THE CUT VE SİVAS DA YARIŞACAK

Altın Aslan için yarışacak 20 filmin arasında, ünlü yönetmen Fatih Akın imzalı, Tahar Rahim’in başrolünü üstlendiği dönem filmi ‘The Cut’ ve Kaan Müjdeci’nin ilk filmi ‘Sivas’ yer alıyor.

Ayrıca 71. Venedik Film Festivali’nde Ömer Lütfi Akad’ın ‘Gelin-Düğün-Diyet’ üçlemesinden, 1973 yapımı ‘Gelin’ filminin restore edilmiş kopyası sinemaseverlerle buluşacak.

Benzer Yazılar

Leonardo DiCaprio Belgesel Çekecek

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Kanada’da çevre konulu belgesel çekecek. Son filmi The Wolf of Wall Street ile Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, Alberta eyaletindeki petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine geldi. Daha önce Rahip Desmond Tutu, şarkıcı Neil Young ve ünlü yönetmen James Moore’un da incelediği petrol kumu yatakları, dünyadaki doğal hayat ve çevre...

52. New York Film Festivali

Film Society of Lincoln Center tarafından bu yıl 52.’si düzenlenecek olan New York Film Festivali’nin belgesel bölümü kapsamında gösterilecek belgesel filmler belli oldu. Oldukça zengin bir programa sahip olan belgesel filmler arasında Ethan Hawke, Albert Maysles, Joshua Oppenheimer ve Martin Scorsese gibi sinemacıların belgeselleri yer alıyor. Festivalin Seçim Komitesi Başkanı NYFF Direktörü Kent Jones; “Festivalin belgesel bölümü he sene...
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar