52. New York Film Festivali


  • Sinema
  • 31 Ağu 2014
  • ronurer
  • Okunma
  • Yorum Yok

Film Society of Lincoln Center tarafından bu yıl 52.’si düzenlenecek olan New York Film Festivali’nin belgesel bölümü kapsamında gösterilecek belgesel filmler belli oldu.

Oldukça zengin bir programa sahip olan belgesel filmler arasında Ethan Hawke, Albert Maysles, Joshua Oppenheimer ve Martin Scorsese gibi sinemacıların belgeselleri yer alıyor.

Festivalin Seçim Komitesi Başkanı NYFF Direktörü Kent Jones; “Festivalin belgesel bölümü he sene biraz daha önem kazanıyor. Festival komitesi olarak bizler belgesel filmler için titizlikle hareket ediyoruz. Sinema belgesel ile başladı ve sinema sanatının temeli her zaman belgesel olacaktır…” şeklinde konuştu.

52. New York Film Festivali’nin Belgesel Programı:

Dreams Are Colder Than Death - Arthur Jafa

The 50-Year Argument - Martin Scorsese & David Tedeschi

How to Smell a Rose: A Visit with Ricky Leacock in Normandy - Les Blank & Gina Leibrecht

Iris - Albert Maysles

The Iron Ministry - J.P. Sniadecki

The Look of Silence - Joshua Oppenheimer

Merchants of Doubt - Robert Kenner

National Gallery - Frederick Wiseman

Non-fiction Diary - Jung Yoon-suk

One Cut, One Life - Ed Pincus & Lucia Small

Red Army - Gabe Polsky

Seymour: An Introduction - Ethan Hawke

Silvered Water, Syria Self-Portrait - Ossama Mohammed & Wiam Simav Bedirxan

Stray Dog - Debra Granik

Sunshine Superman - Marah Strauch

Benzer Yazılar

Leonardo DiCaprio Belgesel Çekecek

Ünlü aktör Leonardo DiCaprio, Kanada’da çevre konulu belgesel çekecek. Son filmi The Wolf of Wall Street ile Oscar’a aday gösterilen DiCaprio, Alberta eyaletindeki petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine geldi. Daha önce Rahip Desmond Tutu, şarkıcı Neil Young ve ünlü yönetmen James Moore’un da incelediği petrol kumu yatakları, dünyadaki doğal hayat ve çevre...

İran’dan Tatlıtuğ ve Sayışman’a Sürpriz Teklif

İranlı yönetmen Mohsen Mohseninasab, Türkiye ve Kıbrıs’ta çekeceği yeni prodüksiyonu için iki Türk aktöre teklif götürmeye hazırlanıyor.  “Kuzey Güney” dizisindeki Kuzey karakteriyle İran’da geniş bir hayran kitlesi edinen Kıvanç Tatlıtuğ ve “Lale Devri”nin yıldızı Tolgahan Sayışman’ın “Free of Charge” adlı filminde oynamasını isteyen yönetmen, senaryonun kopyalarını iki aktörün menajerlerine ilettiğini ve ön görüşmelere başladıklarını belirtti....
Makale'ye Yorum Yapın

ANA KATEGORİLER

Sinefok Facebook

Giriş

Son Yorumlar